Wybór odpowiednio wydajnego i dużego systemu grzewczego z centralną pompą ciepła wcale nie jest taki prosty, jak mogłoby się wydawać. Jeśli nie mamy wiedzy ani doświadczenia w tej kwestii, powinniśmy zwrócić się po pomoc do ekspertów w branży. Nowe technologie umożliwiają samodzielne oszacowanie zapotrzebowania mocy grzewczej pompy ciepła dla swojego budynku mieszkalnego – potrzebujemy tylko trzy podstawowe informacje. A zatem jak korzystać z kalkulatora, aby oszacować moc i cenę pomocy ciepła z montażem w swoim domu? Przygotowaliśmy krótki poradnik, który pomoże Ci zrozumieć ideę stworzenia kalkulatora pomp ciepła online.
Jeśli na poważnie planujemy inwestycję w nowoczesną, ekologiczną i wydajną pompę ciepła, powinniśmy przede wszystkim określić swoje potrzeby oraz preferencje, co do wybieranego osprzętu. Kiedy nie rozmawialiśmy jeszcze ze specjalistami, możemy wykorzystać internetowy kalkulator pompy ciepła do domu.
To proste narzędzie, które jest pomocne, jeśli:
Jeśli jesteśmy dopiero na etapie wstępnego planowania, możemy wykorzystać kalkulator do wstępnego oszacowania mocy urządzenia, która będzie optymalna dla naszego domu. Na podstawie zgromadzonych wyników łatwiej dobierzemy różne wersje urządzeń grzewczych do swojego domu.
Zdecyduj się na skorzystanie z internetowego kalkulatora, jeśli interesuje Cię pompa powietrze woda lub wydajna pompa ciepła SPLIT, która gwarantuje efektywną pracę niemalże w każdych warunkach pogodowych. Ciekawą opcją są też pompy ciepła Hitachi YUTAKI M. To pompy ciepła monoblok powietrze-woda, które gwarantują wydajną pracę przez wiele lat użytkowania jednostki.
W praktyce zasada działania kalkulatora dla pomp ciepła powietrze-woda i innych jednostek grzewczych jest prosta. Musimy przejść tylko trzy kroki, aby dowiedzieć się, jaka pompa ciepła Hitachi będzie optymalna dla naszego domu.
Na początek ustalamy całkowitą powierzchnię użytkową swojej nieruchomości. To ważne, aby precyzyjniej oszacować optymalną moc jednostki pompy ciepła. Załóżmy, że wprowadzamy do kalkulatora dane, według których nasz dom ma 100 m2 powierzchni użytkowej.
Następnie określamy typ naszej nieruchomości. Mamy do wyboru domy pasywne, wybudowane do 15 lat, a także starsze budynki wybudowane później niż 15 lat temu. Musimy też ustalić, jak dobrze zaizolowana jest nasza nieruchomość. Załóżmy, że wybieramy dom wybudowany nie później niż 15 lat temu z dobrym poziomem ocieplenia.
W ostatnim kroku podajemy liczbę osób zamieszkujących na stałe dom. Załóżmy, że w nieruchomości na co dzień mieszka 5 osób.
Kiedy wprowadzimy powyższe dane do narzędzia, kalkulator pompy ciepła wskaże na trzy kluczowe dane: moc grzewcza pompy, wielkość zbiornika buforowego oraz wielkość zbiornika na CWU. Dla powyższych danych wprowadzonych przykładowo do kalkulatora powinniśmy mieć pompę ciepła o mocy grzewczej ok. 6 kW, buforowy zbiornik do 100 litrów oraz zbiornik na CWU o pojemności do 250 litrów.
Powierzchnia użytkowa, liczba stałych domowników, a także wiek budynku i sposób izolacji cieplnej to podstawowe parametry, które mają wpływ na precyzyjność wyników wyświetlanych przez internetowy kalkulator. Im precyzyjniejsze dane wprowadzimy do kalkulatora, tym bliższe prawdzie będą przedstawione wyniki.
Jeśli chcemy sprawdzić, jaka będzie cena pompy ciepła z montażem w naszym domu, również powinniśmy skorzystać z kalkulatora. Po oszacowaniu zapotrzebowania budynku na moc grzewczą możemy łatwiej dostosować konkretny model pompy ciepła właśnie pod tym kątem i jednocześnie poznać cenę urządzenia.
Jeśli w naszym domu ma stanąć pompa ciepła powietrze-woda, kalkulator może okazać się niezbędnym narzędziem, które pomoże w zaplanowaniu wstępnych kosztów przeprowadzenia takiej inwestycji.
Istotną informacją podawaną do kalkulatora pomp ciepła jest liczba stałych domowników. Im będzie większa, tym większego zasobnika na bufor i CWU potrzebujemy w systemie podłączonym do pompy ciepła. To przekłada się na całkowite koszty zakupu i montażu jednostki wewnętrznej i zewnętrznej wybranej pompy ciepła Hitachi.
Zdecydowanie tak! To internetowe narzędzie, które jest pomocne nie tylko w poszukiwaniach nowej jednostki pompy ciepła Hitachi dla swojego domu. Jeśli chodzi o takie systemy jak, pompa ciepła dla domu 100 m2, cena zawsze będzie uzależniona od mocy grzewczej jednostki i klasy energetycznej urządzenia. Tutaj z pomocą przychodzi kalkulator, który na podstawie podanych danych orientacyjnie oszacuje optymalną wartość mocy wyrażoną w kW dla pompy ciepła.
W praktyce za wydajną i ekologiczną jednostkę wraz z montażem, buforem i zbiornikiem na CWU zapłacisz prawdopodobnie w okolicach od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych, zależnie od mocy grzewczej, wielkości zbiorników oraz technologiach zaimplementowanych w jednostce zewnętrznej i wewnętrznej pompy ciepła.
Jeśli chodzi o prawidłowy dobór pompy ciepła, kalkulator jest niezbędnym narzędziem, które powinniśmy wykorzystywać na własną rękę. Miejmy jednak na uwadze, że wyniki przedstawiane przez kalkulator mają charakter orientacyjny.
To oznacza, że ostateczna wycena, dobór i montaż zostanie zrealizowany dopiero przez wybranego eksperta – wystarczy, że zostawisz krótką informację o chęci otrzymania oferty w formularzu kontaktowym. Wystarczy, że podamy: imię, numer telefonu, email i załączymy informacje załadowane automatycznie z kalkulatora pompy ciepła.
Techniczny specjalista od pomp ciepła doradzi nam najlepsze rozwiązania dla domu i rozwieje wszelkie wątpliwości związane z inwestycją w pompę ciepła. Nowoczesne pompy ciepła Hitachi powinny być dobierane zawsze na podstawie typu ogrzewanego budynku oraz indywidualnych potrzeb domowników.
Rozwój nowoczesnych technologii oraz innowacyjnych systemów grzewczych dla domów spowodował, że pompy ciepła są coraz chętniej wybierane przez wielu właścicieli domów jedno- i wielorodzinnych np. w zabudowie szeregowej. Wynika to przede wszystkim z faktu, że nowoczesna pompa ciepła to ogromne oszczędności na rachunkach za ogrzewanie. Sprawdźmy zatem, czy pompa ciepła powietrze woda może być alternatywą dla znanych dotąd systemów grzewczych dla domu.
Koszty energii nie należą do najniższych, dlatego też warto szukać sposobów na to, by je obniżyć. To tym bardziej kluczowe w kontekście większej świadomości ekologicznej. Za sprawą nowoczesnych rozwiązań zyskujemy korzyści nie tylko związane z niższymi rachunkami za prąd, ale i przyczyniając się do ochrony środowiska. Doskonałym rozwiązaniem, które to zapewnia jest integracja pomp ciepła z nowoczesnymi systemami BMS (Building Management System). Na czym polega taka integracja? Napiszemy o tym w poniższym artykule!